Jak na překlady manuálů a úpravu grafiky mixérů smoothie?

Ve věci překlady manuálům ke spotřebnímu zboží, řešíme téměř vždy otázku nejen překladu, ale také grafického pracování manuálů. V některých případech, dokonce nastane zkrácení původního manuálu ze zdrojového jazyka do češtiny. Překlad z angličtiny, pak tedy může čítat např. 66 stran, výsledná česká verze pak může být o něco kratší.

Další důležitou součástí je pak koordinace jazykových mutací: multi-jazykové verze manuálů k domácím spotřebičům pak vykáží po překladu "osekání verzí". Z anglicko-francouzsko-italsko-řesko-švédské verze, pak zůstane např. jen česko-anglická apod.

Grafická stránka věci pak jde současně s otázkou formátování a přípravou polí pro jazykové mutace - lokalizaci. Na té pracuje grafik současně s překladatelem anebo překladatelský tým může hostit současně grafika-překladatele v jedné osobě.

Překlad 66ti stránkového manuálu (je řeč o skutečném množství, tj. normovaných stranách), zabere asi 1-2 týdny spolupráce takového týmu, tj. 1 překladatel + 1 grafik.

Překladatel pak musí splňovat standardní nároky na kvalitu, tj. musí být zkušený a nejlépe v dané oblasti. Překlady manuálů k domácím spotřebičům, patří k těm méně náročným, co do odbornosti pojmů. Musí však splňovat standardy daného jazyka používaného uživateli dané jazykové lokace. Např. v případě českého prostředí tak, "jak jsou spotřebitelé navyklý o tomto tématu mluvit a rozumět mu".

 
 

Nabídka smoothie mixérů

Concept Smoothie maker - shake and go SM-3350

Concept Smoothie maker - shake and go SM-3350

Cena 599 Kč

 

Co to vlastně smoothie je?

Smoothie

Pojem smoothie je v poslední době skloňovám poměrně často. Setkáváme se s ním vpodstatě všude, v článcích na internetu, v časopisech a v nabídkách restaurací a kváren. Co to ale smoothie vlastně je? Smoothie je vpodstatě zdravý mixovaný nápoj, jehož základem je zpravidla ovoce a zelenina, popřípadě kombinace obojího. Smoothie by mělo být bez umělých sladidel a bez přidaného cukru. Někteří do výsledné kombinace namixovaného ovoce ještě přidávají jogurt. Avšak meze fantazii se v případě smoothie nekladou. Do smoothie můžete přidat další zajímavé ingredience, jako jsou vysoce výživné kakaové boby, mladý ječmen, namočená chia semínka, ovesné vločky, včelí pyl nebo listovou zeleninu, například oblíbený a velmi zdravý špenát.

Na jaře pak lze smoothie použít jako určitou formu detoxu. Smoothie pak je tvořeno mixem ovoce a bylinek. Rozmixováním všech ingrediencí získáme výživný a lahodně krémový koktejl, kterým můžeme nahradit běžnou snídani nebo svačinu. Smoothie si oblíbili také sportovci díky jeho rychlé přípravě. Kulturisti a vytrvalostní sportovci zase mixují ovoce s proteinovými doplňky, čímž si vytvoří kvalitní proteinový nápoj, který pomáhá budovat svalovou hmotu a zároveň svaly dokonale regeneruje. Smoothie připraví tělo nejen na zvýšenou fyzickou zátěž ale také na psychickou zátěž. Proto je smoothie skvělým doplňkem stravy pro studenty a všechny ty, kteří mají například práci se zvýšeným výskytem stresových situací.

Levný smoothie mixér

Levný smoothie mixér

V naší nabídce najdete TOP mixéry ale i levný smoothie mixér, který si může dovolit každý.

Zdravé a chutné mlsání

Zdravé smoothie

Smoothie je nejen zdravé ale také velmi chutné a rychle si jej zamilují i děti.

Smoothie je cesta ke zdraví

Smoothie je cesta ke zdraví

Díky mixéru na smoothie se stane váš život lepším. Smoothie je cesta ke zdraví a vitalitě.